Duben 2014

Seznam oblíbených blogů

18. dubna 2014 v 17:31 | Luri

Hotarubi no mori e | Recenze

16. dubna 2014 v 20:45 | Luri |  Anime recenze

Název: Hotarubi no Mori e (蛍火の杜へ)
Počet dílů: 1 (film - 45 minut)
Rok vydání: 2011

Malá šestiletá dívenka Hotaru, která si užívá prázdniny u strýčka na venkově, se ztratí ve zdejším lese, o kterém se toho hodně vypráví. Povídá se, že v něm žijí démoni a ten, kdo se zde ztratí, už nikdy nenajde cestu zpět.
Hotaru je zoufalá, ale chvíli na to se před ní zjeví tajemná postava s maskou přes obličej, která se představí jako Gin a vyvede ji z lesa. Hotaru je Ginovi velmi vděčná, a chce se další den vrátit, aby mu přinesla dárek jako poděkování. To, že je Gin člověkem jen vzhledově zjistí jakmile se ho chystá obejmout, Gin jí vysvětlí že patří mezi bytosti lesa, tudíž je démon, a když se ho Hotaru dotkne, zmizí. Hotaru se touto nemilou zprávou nenechá vyvést z míry a dále navštěvuje každý den les a chodí za Ginem. Časem se mezi nimi vytvoří velmi silné pouto a to i bez fyzického kontaktu. Léto ale končí a Hotaru se musí rozloučit, slíbí Ginovi že příští rok se vrátí a tak i udělá, znovu, znovu a znovu. Gin ale narozdíl od Hotaru očividně nestárne.


Tento Anime film mi byl doporučen, a když jsem zjistila, že je to čtvrté nejlepší anime na shirai, co trvá pouhých 45 minut, musela jsem se podívat. Jako první mě upoutala opravdu krásná kresba.
Příběh byl zpočátku celkem jednoduchý, ale v jádru složitý a hluboký. Docela mě překvapilo, že něco co trvá 45 minut dokáže v člověku zanechat mnohem víc, než obyčejný dvouhodinový film. Zamilované příběhy mi nic neříkají, ale tohle bylo něco,...jiného. Gina i Hotaru jsem měla moc ráda, byli spolu skutečně roztomilí, i na to, že za ten krátký čas jejich charaktery nedostaly tolik prostoru.

Anime ubíhá příjemně pozvona, ale časem se všechno začíná zamotávat a komplikovat, a vy přestanete věřit v dobrý konec. Děj protkaný melancholií, který vás okouzlí nejen krásným prostředím japonského lesa se svatyní, nádhernou hudbou a svěžím humorem, ale i dojemným dějem a překvapivým koncem. Anime mě rozesmálo, rozbrečelo i vtáhlo do děje a jsem rozhodně ráda, že jsem tento vskutku úžasný kousek viděla.
S koncem jsem spokojená, sice jsem bulela jako krokodýl, ale bez něj by to prostě ztratilo takovéto správné kouzlo,...
Anime bych doporučila všem, sice nečekejte nějakou super-mecha-akční-střílečku, ale spíš hezký, dojemný a jednoduše kouzelný příběh, co se vám zaryje pod kůži a budete na něj ještě dlouho vzpomínat.


10/10

Balada o dešti

14. dubna 2014 v 20:51 | Luri |  Básně

Balada o dešti


První kapička,
nevinná, jemná,
jak zářící hvězdička,
však na kůži temná.

První déšť studený,
bičuje zem,
a jak rytíř vznešený,
přichází sem.

Pak bouře a vichřice,
je krutá, je tady,
hlasitě velice,
zalívá sady,

Další druh deště,
je dočista jiný,
chceš ho víc ještě,
ale pak cítíš viny,

jak milostná píseň,
upřímná, křehká,
při ní necítíš tíseň,
přijdeš si lehká,

chceš ho víc a víc,
je jako lék,
o něm sníš i bdíc,

on smývá tvůj vztek,...

Little Luri

14. dubna 2014 v 15:05 | Luri
Ze všeho nejdříve bych se asi měla představit. Luri, Little Luri, šílenec...říkejte mi jak chcete. Každopádně, kdo jsem?
Mám velmi komplikovanou povahu, nemůžu nikdy přesně určit do jaké takzvané "škatulky lidí" patřím, ale ze všech se asi nejvíce blížím k melancho-cholerickému introvertovi. Jsem ráda spíš sama, nebo v malém okruhu opravdu dobrých přátel, než být středem pozornosti... Většina lidí mě považuje za samotáře, i když si opravdu ráda s někým povídám, to pak záleží na tom s kým.
Miluju čtení, především fantasy literatury, nebo hororů. Taky zbožňuju knihy Johna Greena, které ani nemusí být nijak fantazijní, nebo děsivé a já je miluju. Každopádně pro mě knihy zanamenají hodně, i když to většina okolí nedokáže pochopit.
V další řadě mezi mé koníčky patří psaní různých povídek, příběhů, a když mě popadne opravdu velká můza, tak i básniček, které se dají trochu číst. Po večerech si něco črtám na papír, a říkám tomu kresba. A za poslední dobu i celkem fotím (no..."fotím") a taky hraju na klavír.
Zbožňuju anime, a ráda taky čtu mangu a pokouším se kreslit manga postavičky, ale většinou to dopadá katostrofálně a mé veledíla končí v koši.
Co se týče hudby, mám radši spíš tvrdší žánry, například metal, punk-rock nebo rock. Když už bych mluvila o něčem míň ...eh...hlasitém, ráda si občas poslechnu klavírní/houslové skladby, nebo svátečně i J-rock, či J-pop. Abych byla konkrétnější, nejraději mám Green Day, Linkin Park, Asking Alexandria, Imagine Dragons, Nirvana, Bring Me The Horizon, Black Veil Brides, Escape The Fate, Adele,... a skladby nejlépe od Briana Craina, nebo Yirumy.
Jednou bych se strašně ráda podívala do milované Anglie, Švédska nebo Japonska. Miluju zvířata, především kočky, havrany, vlky, lišky a motýly (což je nejspíš jediný hmyz co mám ráda).
Nejčastěji píšu okolo půlnoci, nebo v nějáký deštivý podzimní den. Všeobecně mám raději spíš studené deštivé počasí, strávené s dobrou knížkou a hrnkem čaje, kávy či horké čokolády.
Zbožňuju asijskou kuchyni a trpím závislostí na čokoládě, nutele a sušenkách.
Jednoduše jsem jedna šílená knihomolská bloggerka, která by se bez ironie a černého humoru daleko nedostala, masový vrah svých postav, otaku (i když ten výraz nemám ráda, takže spíše anime/manga/japonsko/cosplay fanoušek xDD), zatíženec na filmy Tima Burtona, tmu, podzimní počasí, rosu, déšť, růže, svého plyšáka (ano, čtete dobře, mám plyšáka), horory a všechno roztomilé a morbidní xDD.
Jednoduše jsem ráda taková jaká jsem a taky vděčná za to, že se nikomu nepodařilo mě změnit.

Rozcestník | Povídky

14. dubna 2014 v 14:18 | Luri
Jednorázovky
Básně
Drabble
Fanfiction
Povídky na pokračování
...

/Musím se ospravedlnit za to, že mnoho rubrik ještě není aktivních, a to kvůli době trvání tohoto blogu. Omlouvám se. Ovšem v nejbližší době by se měla většina z nich zprovoznit. Děkuji za pochopení :)/

Rozcestník | Recenze

14. dubna 2014 v 14:14 | Luri
Knižní recenze
Filmové recenze

/Musím se ospravedlnit za to, že mnoho rubrik ještě není aktivních, a to kvůli době trvání tohoto blogu. Omlouvám se. Ovšem v nejbližší době by se měla většina z nich zprovoznit. Děkuji za pochopení :)/